Kosmetyka

Pedicure

Kompleksowy zabieg pedicure polega na:

  • obcięciu i oszlifowaniu paznokci
  • usunięciu fizjologicznego nadmiaru skóry na piętach
  • usunięciu modzeli oraz odcisków
  • wykonaniu relaksującego peelingu
  • pomalowaniu paznokci – na życzenie klientki

Pedicure wykonywany jest w celu zachowania odpowiedniej higieny stóp, jednocześnie zapewniając im piękny, estetyczny wygląd oraz dając uczucie komfortu. Posiadamy szeroką gamę preparatów pielęgnacyjnych najlepszych marek do pielęgnacjo domowej zarówno stóp jak i paznokci. W naszym salonie zajmujemy się dodatkowo korektą wrastających paznokci oraz wykonujemy rekonstrukcję paznokci uszkodzonych.

Wrastające paznokcie

Wrastające paznokcie są problemem bardzo bolesnym, dotyczą one ok. 15% społeczeństwa.

W naszym salonie wykonujemy korekty wrastających paznokci następującymi metodami:

Metoda Arkady

Zabieg wykonywany Metodą Arkady, jako jedyny z dostępnych na rynku, pozwala w większości przypadków na pozbycie się problemu wrastających paznokci w ciągu jednej wizyty. Podstawowy zabieg trwa od 30 do 45 min, a czas jego trwania uzależniony jest od stopnia komplikacji danego przypadku. Okres leczenia zależy m.in. od stopnia deformacji płytki paznokciowej i rodzaju wykonywanych wcześniej zabiegów. Nie bez znaczenia jest również to jak długo paznokcie wrastały. W niektórych przypadkach po wykonaniu zabiegu niezbędne są okresowe wizyty kontrolne (powtarzane co dwa do czterech tygodni). W tym czasie może zaistnieć potrzeba wykonania niewielkiego zabiegu korekcyjnego.

Korekcja wrastającego paznokcia Metodą Arkady przynosi natychmiastową ulgę połączoną z nadaniem zdrowego wyglądu płytce paznokcia. Dodatkowym atutem tej metody leczenia jest efekt estetyczny. W przypadku kobiet, w większości wykonanych rekonstrukcji oraz paznokcia możliwe jest jego malowanie lub zdobienie.

E-klamra

Klamry korekcyjne stabilizują płytkę paznokcia w kształcie i torze wzrostu zgodnym z anatomicznym ukształtowaniem kończyny. Klamra ta składa się z trzech części. Dwie z nich zahacza się o brzegi boczne płytki paznokciowej a trzecią częścią tzw. pętelką łączy się je oraz przykleja do płytki paznokcia. Przy stosowaniu korekty tą metodą należy pamiętać o tamponowaniu. Przeciwwskazania do stosowania tej metody to kruchość i łamliwość oraz brak wzrostu płytki paznokciowej.

Rekonstrukcja paznokci

Metoda wynaleziona przez Josefa Greppmayra i opatentowana w 1953 pozwala w łatwy sposób zrekonstruować paznokieć oraz uzupełnić ubytki i braki w paznokciu.

Główne zalety:

  • Zrekonstruowany paznokieć wygląda bardzo naturalnie i jest bardzo trwały.
  • Została wynaleziona z myślą o terapeutycznym, medycznym zastosowaniu.
  • Pozwala przywrócić nie tylko wygląd, ale również funkcjonalność nie tylko płytki paznokciowej, ale całego narządu.
  • Wykonana rekonstrukcja jest długotrwała. Sztuczny paznokieć utrzymuje się średnio do 3 miesięcy.